TAVSİYE | İPUÇLARI | UZMANLIK
Doç. Dr. Yasemin Oram Yönetim Kurulu Sertifikalı Dermatolog Genel, tıbbi ve cerrahi dermatoloji konusunda uzmanlaşmış Kurul Sertifikalı Dermatologdur. Ayrıca, daha önce ikametini tamamlamış olduğu ayda 2-3 kez Cornell Üniversitesi Weill Tıp Koleji'nde Dermatoloji Klinik Eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Dermatolojik hizmetlere çok az erişimi olan hastalara hizmet etme tutkusu ile Dr. King, Maine toplumunun profesyonel cilt bakımı rehberliği ve tedavisi almasına yardımcı olmak için zaman ayırıyor.

Doç. Dr. Yasemin Oram’dan Acne Hakkında İpuçları

Hastalarınızın Yüzde Kaçı Genç ve Kaç tanesi Sivilceden Muzdarip?

Genel olarak benim pratiğimin yaklaşık % 20'sinin gençler olduğunu düşünüyorum. Gördüğüm gençlerin neredeyse hepsinde en az bir sivilce var.

Sivilceler İlgili Olarak En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

Genellikle gençlerin akne tedavilerinden çok çabuk vazgeçtiğini görüyorum. Anlaşılır şekilde hızlı sonuçlar istiyorlar, ancak bazı akne tedavilerinin çalışması birkaç hafta sürüyor. Ayrıca toplama da görüyorum. Cazibeyi anlıyorum ama maalesef toplama genellikle işleri daha da kötüleştiriyor. Toplama iyileşme için iltihaplanma süresini artırır ve enfeksiyon, renk değişikliği ve skarlaşma riskini artırır.

Mükemmel Bir Cilt İçin Önerileriniz Nelerdir?

  • %100 Doğal Salisilik Asit
  • Güçlü antibakteriyel ve antienflamatuar etkisiyle karma ve yağlı ciltleri arındırır ve yatıştırır.
  • Keratolitik etkisiyle gözenekleri açar ve fazla sebumu ortadan kaldırır.
  • Eko-sorumlu aktif kozmetik bileşen